You are here:   Committees > 2014 - current
  |  Login

Licensing Sub Committee 2

26 May 2017 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
123
Page 3 of 3, Displaying meetings 21 to 26 of 26 meetings found in selected date range
10 August 202010:0010:38VirtualScheduled
11 January 202110:0012:08Virtual Online MeetingScheduled
12 April 202110:0012:15Virtual Online MeetingOccurred
19 July 202110:0011:36Council ChamberOccurred
18 October 202110:00TBCCouncil ChamberScheduled
24 January 202210:00TBCCouncil ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Jenny Chidley Member 07/06/2021 - current
Labour
Councillor Sukhbir Singh Gill Member 07/06/2021 - current
Labour
Councillor Bob Piper Chair 07/06/2021 - current
Conservative
Councillor Satpal Singh Member 07/06/2021 - current
Labour
Councillor Julie Webb Member 07/06/2021 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.