You are here:   Committees > 2014 - current
  |  Login

Licensing Sub Committee 1

26 May 2017 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Page 7 of 7, Displaying meetings 61 to 65 of 65 meetings found in selected date range
30 October 202015:0016:45Virtual Teams Scheduled
02 November 202010:0012:17Virtual MeetingScheduled
23 November 202014:0015:51Virtual MeetingScheduled
08 February 202110:00TBCVirtual MeetingScheduled 
22 March 202110:00TBCVirtual MeetingScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Peter Allen Chair 30/05/2019 - current
Labour
Councillor Bawa Dhallu Member 30/05/2019 - current
Labour
Councillor Elaine Giles Member 30/05/2019 - current
Labour
Councillor Olwen Jones Member 30/05/2019 - current
Labour
Councillor Thabiso Mabena Member 17/07/2019 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.