You are here:   Committees > 2014 - current
  |  Login

Audit and Risk Assurance Committee

17 May 2017 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information
  • Terms of Reference

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
123
Page 3 of 3, Displaying meetings 21 to 22 of 22 meetings found in selected date range
11 January 202217:00TBCCouncil ChamberScheduled
17 March 202217:00TBCCouncil ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Kacey Akpoteni Member 26/05/2021 - current
Labour
Councillor Peter Allen Member 22/05/2019 - current
Conservative
Councillor Jay Anandou Member 26/05/2021 - current
Labour
Councillor Ahmad Bostan Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Manjit Gill Chair 26/05/2021 - current
Labour
Councillor Zahir Hussain Member 26/05/2021 - current
Labour
Councillor Olwen Jones Member 26/05/2021 - current

Appointees

NameRoleMembership Dates
Mr Michael Ager Independent Member 16/05/2017 - current
Jay Hussain Independent Member 17/07/2018 - current
Vacancy  

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.