You are here:   Committees > 2014 - current
  |  Login

Sandwell Health and Wellbeing Board

11 June 2014 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information
  • Terms of Reference

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Elaine Giles Member 17/07/2017 - current
Labour
Councillor Joanne Hadley Member 05/06/2019 - current
Labour
Councillor Farut Shaeen Member 05/06/2019 - current
Labour
Councillor Rajbir Singh Member 05/06/2019 - current
Labour
Councillor Joyce Underhill Member 17/07/2017 - current
Vacancy  

Appointees

NameRoleMembership Dates
Ayaz Ahmed Member 20/01/2020 - current
Dr Ian Sykes Member 13/05/2016 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Officers

NameRoleMembership Dates
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.