2014 - current > Licensing Committee
You are here:   Committees > 2014 - current
  |  Login

Licensing Committee

16 May 2017 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
26 May 201710:0010:19Committee Room 2Scheduled
01 March 201810:0010:55Committee Room 1Scheduled
01 June 201810:0010:13Committee Room 1Scheduled
13 November 201810:0010:31Annexe 2Scheduled
15 February 201910:00TBCCommittee Room 1Scheduled
31 May 201910:00TBCCommittee Room 2Scheduled

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 15 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Peter Allen Chair 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Sharon Davies Vice-Chair 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Bawa Dhallu Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Susan Crumpton Member 22/05/2018 - current
Labour
Councillor Susan Downing Member 19/07/2016 - current
Labour
Councillor Susan Eaves Member 19/10/2016 - current
Labour
Councillor Elaine Giles Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Luke Giles Member 22/05/2018 - current
Labour
Councillor Gurdesh Gill Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Ian Jones Member 22/05/2019 - current

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.