You are here:   Committees > 2014 - current
  |  Login

Licensing Committee

16 May 2017 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information
  • Terms of Reference

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
26 May 201710:0010:19Committee Room 2Scheduled
01 March 201810:0010:55Committee Room 1Scheduled
01 June 201810:0010:13Committee Room 1Scheduled
13 November 201810:0010:31Annexe 2Scheduled
15 February 201910:00TBCCommittee Room 1Scheduled
31 May 201910:0010:51Committee Room 2Scheduled
16 September 201910:0010:28Committee Room 2Scheduled
07 June 202110:0010:20Council ChamberOccurred
16 September 202110:30TBCCouncil ChamberScheduled

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 15 of 15 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Mohammad Rouf Vice-Chair 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Kirat Singh Member 26/05/2021 - current
Conservative
Councillor Satpal Singh Member 26/05/2021 - current
Labour
Councillor Julie Webb Member 27/05/2021 - current
Conservative
Councillor Archer Williams Member 26/07/2021 - current

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.